Straipsniai

Koks būna pirmasis kliento ir psichologo susitikimas?

Daugelis žmonių nerimauja laukdami pirmojo susitikimo su psichologu. Jaudulys šiuo atveju yra visiškai normali reakcija, nes tikrai nelengva asmeniškus dalykus patikėti svetimam, pirmą kartą matomam žmogui. Laukiant susitikimo lai Jus guodžia mintis, kad jaudulys dažniausiai mažėja mums susitikus ir pradėjus bendrauti.
Pirmojo susitikimo pradžioje, kaip ir įprasta susitikus nepažįstamiems, Jums bus pasiūloma susipažinti. Psichologas taip pat prisistato, supažindindina su konsultavimo procedūra ir po to jau paprašys papasakoti, kokių sunkumų ar klausimų vedini atėjote. Jūs tiek pirmojo, tiek ir visų kitų susitikimų metu patys rinksitės, apie ką norite kalbėti ir kiek smulkiai esate pasiruošę pasakoti. Psichologai laikosi Etikos kodekso, kuriame konfidencialumo principas – vienas svarbiausių. Dėl šios priežasties galite jaustis saugiai patikėdami asmeninius dalykus psichologui. Sulig ta pačia akimirka, kai sunkumus patikite psichologui, jie tampa jo profesine paslaptimi.
Pirmojo susitikimo tikslas – ne išspręsti problemą, o sutarti, ar ji bus sprendžiama drauge, t.y., psichologas įvertina, ar jis pakankamai kompetentingas kliento problemai spręsti, o klientas nusprendžia, ar pasitiki specialistu ir nori asmenines problemas spręsti padedant būtent šiam psichologui. Jeigu sutariama bendradarbiauti ir klientas jokių klausimų nebeturi, bus tariamasi dėl pirmosios psichologinės konsultacijos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Testuojama

APRASAS_VAIKŲ IR PAAUGLIŲ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI ŠALIES PEDAGOGŲ BENDRUOMENĖMS_internetui

Vaikų emocinis ugdymas: augti kartu

Tėvų reikšmės vaiko gyvenime pervertinti turbūt neįmanoma. Tai pirmoji ir viena svarbiausių sąveikų, kuri ypatingai …

Apie draugus psichologus ir tiesiog psichologus

Daugeliui vis dar atrodo, kad psichologo kabinetas – nejauki vieta, kurioje žmogus neva tampa permatomas. Kreiptis šiandien …