Straipsniai

Kas vyksta psichologinių konsultacijų metu?

Daugeliui atrodo, kad psichologas gydo žodžiu. Tai nėra visiškai tiesa. Psichologas bendraudamas su klientu naudoja daugybę metodų, kurie padeda klientą tinkamai suprasti, jį aktyviai išklausyti ir pasiūlyti kaip įmanoma efektyvesnį pagalbos būdą.
Įprastai psichologinių konsultacijų metu užduodami tam tikri klausimai, padedantys pačiam klientui pamatyti situaciją iš šono, atkreipti dėmesį į minčių, nuotaikos, elgesio ryšį, taip pat, kaip jaučiamasi vienose ar kitose situacijose. Priklausomai nuo problemos pobūdžio, kartais klientas mokosi naujų elgesio modelių ar minčių perkeitimo, kartais – nusiraminimo technikų ar kitų reikalingų dalykų, padedančių jam jaustis geriau. Psichologo kabinete nuolat drąsinama, teikiama emocinė parama ir lydima paties kliento pasirinktu keliu. Konsultuodama visuomet atidžiai vertinu tiek savo, tiek kliento jausmus, nes tai – vertingas dalykas, stengiantis suprasti kliento sunkumus ir juos įveikti.
Konsultavimas trunka kiek įmanoma trumpiau, bet kartu tiek, kiek reikalinga konkrečiai problemai išspręsti. Dažniausiai sprendžiant psichologinius sunkumus tenka atvykti į 8 – 12 konsultacijų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Vaikų ir paauglių depresija

Vaikų ir paauglių depresija tyrėjus pradėjo dominti ne taip jau seniai, mat, ilgą laiką buvo manoma, kad depresija …

Vaikų emocinis ugdymas: augti kartu

Tėvų reikšmės vaiko gyvenime pervertinti turbūt neįmanoma. Tai pirmoji ir viena svarbiausių sąveikų, kuri ypatingai …

Susivaldyti: misija įmanoma

„Kantrybė – dorybė“, – turbūt daugeliui būtent ši mintis ateina į galvą, kai kalbame apie susivaldymo ir ramaus …