Straipsniai

Kas vyksta psichologinių konsultacijų metu?

Daugeliui atrodo, kad psichologas gydo žodžiu. Tai nėra visiškai tiesa. Psichologas bendraudamas su klientu naudoja daugybę metodų, kurie padeda klientą tinkamai suprasti, jį aktyviai išklausyti ir pasiūlyti kaip įmanoma efektyvesnį pagalbos būdą.
Įprastai psichologinių konsultacijų metu užduodami tam tikri klausimai, padedantys pačiam klientui pamatyti situaciją iš šono, atkreipti dėmesį į minčių, nuotaikos, elgesio ryšį, taip pat, kaip jaučiamasi vienose ar kitose situacijose. Priklausomai nuo problemos pobūdžio, kartais klientas mokosi naujų elgesio modelių ar minčių perkeitimo, kartais – nusiraminimo technikų ar kitų reikalingų dalykų, padedančių jam jaustis geriau. Psichologo kabinete nuolat drąsinama, teikiama emocinė parama ir lydima paties kliento pasirinktu keliu. Konsultuodama visuomet atidžiai vertinu tiek savo, tiek kliento jausmus, nes tai – vertingas dalykas, stengiantis suprasti kliento sunkumus ir juos įveikti.
Konsultavimas trunka kiek įmanoma trumpiau, bet kartu tiek, kiek reikalinga konkrečiai problemai išspręsti. Dažniausiai sprendžiant psichologinius sunkumus tenka atvykti į 8 – 12 konsultacijų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Testuojama

APRASAS_VAIKŲ IR PAAUGLIŲ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI ŠALIES PEDAGOGŲ BENDRUOMENĖMS_internetui

Vaikų emocinis ugdymas: augti kartu

Tėvų reikšmės vaiko gyvenime pervertinti turbūt neįmanoma. Tai pirmoji ir viena svarbiausių sąveikų, kuri ypatingai …

Apie draugus psichologus ir tiesiog psichologus

Daugeliui vis dar atrodo, kad psichologo kabinetas – nejauki vieta, kurioje žmogus neva tampa permatomas. Kreiptis šiandien …