Apie psichologę

M. Lukašonokienė

Esu klinikinė psichologė Milda Lukašonokienė.

Kiek tik save pamenu, man visada buvo įdomus žmogus, jo vidinis pasaulis ir santykis su kitais. Dar mokydamasi mokykloje supratau, kad noriu ne mėgėjiškai, o teikiant kvalifikuotą pagalbą padėti žmogui spręsti jo psichologinius sunkumus. Tai pagrindinės priežastys, kodėl su pagyrimu baigusi mokyklą pasukau nelengvu, bet iki šiol man vis dar įdomiausiu žmogaus pažinimo keliu.

2008 m. baigiau Vilniaus universiteto Psichologijos bakalauro programą, dar po kelerių metų studijų man buvo suteiktas ir VU Klinikinės psichologijos magistro laipsnis. Šios studijos man suteikė daug teorinių ir praktinių įgūdžių, apimančių vaikų ir suaugusiųjų psichologinius sunkumus, jų diagnostiką, psichologinį konsultavimą ir psichoterapiją. Visa tai po studijų įtvirtinau savo praktinėje veikloje.

Savo profesinę praktiką pradėjau 2009 m. VUL Santariškių klinikose, kur konsultavau įvairių baimių turinčius, depresijos ir intensyvaus nerimo kamuojamus pacientus. Taip pat dirbau medicinos klinikoje „Privatus gydytojas“. Ten konsultavau žmones, susidūrusius su įvairiomis priklausomybėmis, kamuojamus valgymo, nuotaikos sutrikimų, turinčius tarpasmeninių santykių problemų, sergančius depresija. Kelerius metus mano klinikinį darbą lydėjo aktyvi pedagoginė veikla: dėsčiau Lietuvos edukologijos universitete, dirbau Vilniaus Balsių progimnazijoje. Šiuo metu dirbu vienintelėje savo darbovietėje - su meile puoselėjamame VšĮ Psichologinės sveikatos centre. Kas mėnesį taip pat komentuoju su santykiais susijusius klausimus žurnale „Cosmopolitan“, esu VšĮ Psichologinės sveikatos centro ir portalo TavoVaikas.lt bendrai vykdomos iniciatyvos „Iš kantrybės neišvedama“ idėjos autorė.

Kaskart individualiai ar grupėse dirbdama su žmonėms stengiuosi parodyti jiems, kad kelias į puikią savijautą, gerą nuotaiką, tinkamą bendravimą, pasitenkinimą šeimoje ir, pagaliau, kelias į ramybę yra trumpesnis nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Sunkiausia žengti pirmą žingsnį – pasiryžti kažką keisti. Kai šis sprendimas priimamas, žmogus jau yra pakeliui į savo tikslą. Be abejonės, keliaujant pasirinktu keliu teks dar daug ką nuveikti, bet einant drauge šį kelią galime įveikti lengviau ir greičiau.

 

 

Testuojama

APRASAS_VAIKŲ IR PAAUGLIŲ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI ŠALIES PEDAGOGŲ BENDRUOMENĖMS_internetui

Vaikų emocinis ugdymas: augti kartu

Tėvų reikšmės vaiko gyvenime pervertinti turbūt neįmanoma. Tai pirmoji ir viena svarbiausių sąveikų, kuri ypatingai …

Apie draugus psichologus ir tiesiog psichologus

Daugeliui vis dar atrodo, kad psichologo kabinetas – nejauki vieta, kurioje žmogus neva tampa permatomas. Kreiptis šiandien …