Vaikų ir paauglių psichologinis konsultavimas

child-1051288_960_720Vaikystė, rodos, pats gražiausias gyvenimo tarpsnis, bet, deja, ir jame pasitaiko situacijų, kurioms esant vaiko juokas prityla. Nepaisant to, kad žvelgiant iš suaugusiojo pozicijos daugelis vaikiškų sunkumų atrodo labai menki, visgi vaikų problemos yra proporcingos jų amžiui ir daugelis juos kamuojančių sunkumų, ypatingai baimė, nerimas, nenoras eiti į mokyklą ar darželį, naktiniai košmarai yra itin slegiantys.

Sunkumai, žvelgiant vaikų ar paauglių akimis, atrodo esantys bauginančiai dideli, nes jie dar neturi sukaupę pakankamai gyvenimiškos patirties, kad gebėtų objektyviai vertinti kylančias situacijas. Jie  taip pat stokoja psichologinių resursų iš šono pažvelgti ir asmeniškai įveikti atsirandančias problemas. Dalis sunkumų vaikui augant ar paaugliui bręstant blėsta, tuo tarpu kiti - auga drauge su juo. Nepaisant to, ar vaikas sunkumus išaugs ar ne, jam tie sunkumai trukdo šiandien atvirai žvelgti į pasaulį. Šiandien, ne rytoj, reikėtų ir padėti vaikui tą baimę, nerimą, nenorą eiti į mokyklą ar darželį įveikti.

Vaikų psichologinis konsultavimas skiriasi nuo suaugusiųjų. Vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia žaisdami, todėl jeigu psichologo kabinete jiems reiktų valandą laiko pamiršti žaidimus ir ramiai sėdėti atsakinėjant į psichologo klausimus, nauda iš viso to neabejotinai būtų menka.

Iš šono žvelgiant vaizdas, kuomet psichologas žaidžia su vaiku kabinete įrengtoje smėlio dėžėje, dėlioja įvairias figūras, žiūri paveikslėlius ir drauge piešia, labiau primena ne konsultaciją, o turiningai leidžiamą laiką. Vaikai psichologo kabinete dažniausiai užsiima jiems įdomia veikla, o psichologas stebėdamas vaiką ir tik kartais įsitraukdamas į jo žaidimus bando suvokti, kaip vaikas mato pasaulį ir kaip tai, esant reikalui, reiktų koreguoti.

Dažniausiai tėvai kreipiasi į psichologą norėdami padėti vaikui įveikti nedrąsumą, baimes, nepasitikėjimą savimi, siekdami spręsti mokymosi ar bendravimo sunkumus, naktinių košmarų klausimus. Neretai vaikai psichologo kabinete atsiduria po tėvų skyrybų, mylimo gyvūnėlio praradimo, kuomet tėvai pastebi, kad vaiko elgesys keičiasi, jis neramiai miega, prastai jaučiasi. Kadangi vaikams dažniausiai sunku žodžiais įvardinti tai, ką jaučia, psichologinėse konsultacijose naudojami dailės terapijos metodai padeda vaikams atsiskleisti ir spalvomis bei formomis parodyti tai, kas jiems svarbu.

Psichologinė konsultacija trunka 45 - 60 min. Konsultacijos kaina - 25 Eur.

Registracija ir papildoma informacija teikiama tel. +370 610 610 88 arba užpildant registracijos formą. Konfidencialumas garantuojamas.

Jūsų vardas (būtina)

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Tema

Jūsų žinutė

Testuojama

APRASAS_VAIKŲ IR PAAUGLIŲ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI ŠALIES PEDAGOGŲ BENDRUOMENĖMS_internetui

Vaikų emocinis ugdymas: augti kartu

Tėvų reikšmės vaiko gyvenime pervertinti turbūt neįmanoma. Tai pirmoji ir viena svarbiausių sąveikų, kuri ypatingai …

Apie draugus psichologus ir tiesiog psichologus

Daugeliui vis dar atrodo, kad psichologo kabinetas – nejauki vieta, kurioje žmogus neva tampa permatomas. Kreiptis šiandien …