Vaikų ir paauglių psichologė G. Pupinytė

Psichol.GintareEsu vaikų psichologė Gintarė Pupinytė. Darbą su vaikais bei paaugliais pasirinkau todėl, kad esu tiek pat smalsi tyrinėti pasaulį kaip ir jie.

O kartais manau, kad gal ne aš pasirinkau šią specialybę.  Kai tik suabejodavau, ar verta tęsti darbus šioje srityje, vaikai tiesiog patys pradėdavo eiti pas mane. Kartą išvykus kelioms dienoms prie jūros, apie 3 m. amžiaus mergaitė pakilo nuo kavinėje esančio staliuko, užsiropštė ir įsitaisė prie manęs ant siauros sofutės. Tėvai pribėgo labai nustebę – juk ji taip niekada nesielgia! Ne kartą buvo ir taip, kad vaikai tarsi visai netikėtai, iš kažkur atsiranda prie manęs ir lyg niekur nieko pradeda pasakoti tai, kas jiems tą akimirką svarbu. Einant gatve pasitaiko ir tokių situacijų, kai vaikai atitrūksta nuo tėvų ir pradeda sekti mane. Aš, žinoma, nemanau, kad turiu stebuklingą magnetą vaikams, kaip ir nemanau, kad vaikai žino mano išsilavinimą ir patirtį šioje srityje. Tikiu, kad žinios ir patirtis vertingiausi tada, kai ją dedame ant pašaukimo pagrindo. Tėvai kasdien padaro milijonus teisingų sprendimų, aš padedu tik tais retais atvejais, kai tėvai ir vaikai užstringa. Naudodamasi stebėjimais, testais, žaidimu ir santykiu mes kartu pertvarkome elgesį.

Per 8 praktinio ir mokslinio darbo metus dirbau su daugybe vaikų, turinčių raidos sutrikimų (daugiausia autizmo spektro sutrikimais), kasdieninių sunkumų (adaptacijos problemų, skyrybų išgyvenimo, agresyvumu), turinčių sunkų temperamentą. Vertinau vaikų tipinės ir atipines raidos ypatumus kūdikių globos namuose.  Dirbau LEU žaidimų laboratorijoje, vėliau – mokslinėje laboratorijoje, kurioje vykdžiau ilgalaikius raidos stebėjimus vaikų namuose, turėjau galimybę nuodugniai dirbti su raidos aspektais, trikdžiais, derindama mokslą ir praktiką. Vėliau dar pusę metų dirbau VU, adaptuodama VRS skalę. Visa tai leido man pažinti kertinius vystymosi etapus, gerbti kiekvieno vaiko individualumą ir remtis bei vystyti stiprybes ir koreguoti jų silpnybes.

Esu tikra, kad viskas įmanoma, jei žengiame pirmą žingsnį pokyčių link. Kartais reikia daug mažiau pastangų, nei įsivaizdavome. Susitikime!

Registruotis pirminei konsultacijai pas vaikų psichologę:

Jūsų vardas (būtina)

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Tel. Nr.

Kreipimosi priežastis

Vaikų ir paauglių depresija

Vaikų ir paauglių depresija tyrėjus pradėjo dominti ne taip jau seniai, mat, ilgą laiką buvo manoma, kad depresija …

Vaikų emocinis ugdymas: augti kartu

Tėvų reikšmės vaiko gyvenime pervertinti turbūt neįmanoma. Tai pirmoji ir viena svarbiausių sąveikų, kuri ypatingai …

Susivaldyti: misija įmanoma

„Kantrybė – dorybė“, – turbūt daugeliui būtent ši mintis ateina į galvą, kai kalbame apie susivaldymo ir ramaus …